Běchovická kulička

Veškeré turnaje jsou až na drobné výjimky otevřeny pro širokou veřejnost. Pro nově příchozí zpravidla máme kuličky k zapůjčení. Neváhejte tedy a přijďte si zahrát na nejbližší akci! Pokud se ve Vašem městě žádná nekoná, rádi Vám pomůžeme uspořádat vlastní turnaj.


Propozice turnaje

Datum: 09.02.2019
Místo konání: Praha Běchovice
Místo konání na mapě: Zobrazit mapu

Pořadatel: Jaroslav Jarušek
Kategorie turnaje: Nežebříčkový

Právo účasti:
Turnaj je otevřen pro všechny příchozí.

Vypsané kategorie hráčů:
Dospělí
Junioři do 12 let (včetně)

Předpokládaný časový harmonogram:
12:30 až 13:00 registrace
13:00 až 14:20 turnaj
14:20 až 14:30 vyhlášení

Ceny:
medaile pro tři nejlepší a diplom pro každého

Startovné:
Dobrá nálada

Herní systém:
bude přizpůsoben času a počtu přihlášených

Kategorie juniorů:
Junioři budou hrát společně s dospělými bez ohledu na jejich počet.

Další informace:
Pravidla hry: Turnaj bude probíhat ve školní třídě na linu. Hrají vždy 2 hráči proti sobě. Kuličky mají barevně odlišeny. Cílem hry je cvrnknout všemi (třemi) svými kuličkami do centrální kuličky. Po rozlosování kdo bude začínat, hodí oba všechny své kuličky k centrální kuličce. Kdo je blíž nebo se již z rozhozu dotkl centrální kuličky (centr), začíná cvrnkat. V další části hry se pokračuje cvrnkáním. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom cvrnku bez ohledu na to, jestli kulička trefila centr. Správný cvrnk je definován jako pohyb pouze jednoho prstu, přičemž se smíte dotknout jen své (jedné) kuličky. Ta pak může zasáhnout jakoukoliv jinou, i soupeřovu. Pokud se v rámci jednoho cvrnku, dotkne centr i jiných kuliček (včetně soupeřových), i tyto kuličky se počítají jako bod pro jejich majitele. Při tinknutí do centra si příslušný hráč tuto kuličku odstraní ze hry a pokračuje jen se zbylými kuličkami. Kdo první má své kuličky ze hry, vítězí. Zápas se hraje na 2 vítězné hry. Čára hodu od centra je 4 m.

Samotná Běchovická kulička je součástí akce Běchovické cvrnkání, v rámci ní si mohou zájemci zacvrnkat i knoflíkovou kopanou v turnaji Wolf Cup (9:00) a Aki Cup (14:30). Druhý jmenovaný je pak určen především pro hráče geocachingu jako samostatný event.

Kontakt na pořadatele

Máte-li jakékoliv dotazy ohledně turnaje, kontaktujte prosím přímo pořadatele:

Email: jjarusek@seznam.cz

Zpět na termíny turnajů

Sdílet na Facebooku


Nejbližší turnaje

28.03.2021
Mirošovice
10.04.2021
Kamenný Přívoz
10.04.2021
Kamenný Přívoz

Kompletní přehled


Náhodná fotografie

Náhodná fotografie

Přejít do fotogalerie